Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Şiirli Resimler
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyPaz Tem. 26, 2009 9:53 am tarafından qizem`

» Sagopa Kajmer - İyi GeceLer
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 1:28 pm tarafından qizem`

» TwistedBrush Open Studio 15.77
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:39 am tarafından Admin

» PC Image Editor 3.90
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:38 am tarafından Admin

» Photoscape 3.3
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:37 am tarafından Admin

» Korku Resimleri
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:37 am tarafından Mustafa

» Security Hakkında Genel Bilgiler
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:36 am tarafından Admin

» Rahat Bir Oyun Oynamak İsteyen Mutlaka Baksın
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:31 am tarafından Mustafa

» Most Wanted
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyCuma Tem. 24, 2009 9:30 am tarafından Mustafa

En iyi yollayıcılar
Mustafa
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_lcapSayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Voting_barSayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_rcap 
Admin
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_lcapSayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Voting_barSayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_rcap 
qizem`
deniz
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Sanal Mekanınız adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
Anket
Sitemiz Size Yeterli Mi?
Hayır Yetersiz
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_lcap0%Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Evet Gayet Yeterli Bir Site
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_lcap100%Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_rcap
 100% [ 3 ]
Bilmiyorum
Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_lcap0%Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 3
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: salihrocker

Kullanıcılarımız toplam 141 mesaj attılar bunda 114 konu

Sayfayı Tekrar Yükle Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler

YazarMesaj
Mustafa
Admin
Mustafa

Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Empty
MesajKonu: Sayfayı Tekrar Yükle Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler   Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler EmptyPerş. Tem. 23, 2009 4:13 pm

Uluslararası İlişkiler

Dünya devletlerinin oluşturduğu uluslararası sistemin; tarih, siyasi, ekonomik ve hukuki yapısı, işleyişi gibi konularda, Türkiye�nin bu sistem içindeki yerine ve dış ilişkilerine özel ağırlık verilerek eğitim yapılır. Başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere, Maliye Gümrük, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi bakanlıklarda, özel şirketlerde, çeşitli kitle haberleşme kuruluşlarında ve uluslararası bankalarda çalışılabilir.

Programın Amacı: Bu programda dünya devletlerinin oluşturduğu uluslararası sistemin tarihi, geçirdiği evreler, sistemin siyasi, ekonomik ve hukuksal yapısı, işleyişi gibi konularda, Türkiye'nin bu sistem içinde yerine ve dış ilişkilerine özel ağırlık verilerek eğitim yapılır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Uluslararası ilişkiler programında uluslararası ilişkiler, Türk dış politikası, devletler hukuku, siyasal tarih, siyaset bilimi, toplumbilim, ekonomi gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Bu bölüme girmek isteyenlerin düşüncelerini söz ve yazı ile en etkin biçimde iletebilen, tarih, sosyoloji, psikoloji, hukuk, ekonomi alanlarına ilgi duyan, en az bir yabancı dili iyi bilen, insan ilişkilerinde başarılı kimseler olmaları gerekir. Bu bölümde diplomasi alanına uzman yetiştirildiği düşünülürse, bu mesleğin üyesi olacak bir kimse için, temsil niteliğine ve genel kültüre sahip olma ve insan ilişkilerinde başarılı olma, aranan en önemli niteliklerdir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirenler açılan sınavlarda başarı gösterirlerse diploması alanında çeşitli ünvanlarla görev alabilir. Diplomat, devletin bir başka ülkede temsilcisi olup kendi ülkesi ile gönderildiği ülke arasındaki ilişkileri yürütür. Temsil görevini yürüttüğü ülkenin hükümeti ile kendi hükümeti arasındaki diplomatik ilişkileri düzenler. Mezunlar diğer siyaset bilimi mezunlarının çalıştıkları alanlarda, onların yaptıkları görevleri yapabilirler. Yerel ve uluslar arası bankalarda ticari işlemler yürütürler.

Çalışma Alanları: Üniversitelerin bu bölümlerini bitirenlerin çalışabilecekleri alanlar oldukça çeşitlidir. En önemli çalışma alanları arasında, başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı gibi devlet daireleri, özel şirketler ve çeşitli kitle haberleşme kuruluşları ve uluslararası bankalar sayılabilir.Sayfayı Tekrar Yükle  Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler Ulusiliskiler
http://www.sanalistan.yetkinforum.com

Sayfayı Tekrar Yükle Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Bilgiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Security Hakkında Genel Bilgiler
» Network Hakkinda Hersey